На фестивалі риплянки в Калачаві_2017

Деталі

Колочава фестиваль 2017-2

10 червня 2017 року в селі Колочава, в музейному комплексі «Старе село», проходив фестиваль риплянки, присвячений національній місцевій страві з картоплі.

На фестиваль були запрошені викладачі і студенти факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П.Драгоманова, які в цей час проходили навчальні практики на науково-навчальній базі «Синевир».

На святі риплянки головував губернатор Закарпатської області Москаль Геннадій Геннадійович, були присутні директор Національного природного парку Синевир Дербак Микола Юрійович, голова Міжгірської державної адміністрації Худинець Василь Іванович, голова Колочавської сільради Кливець Юрій Васильович, директор науково-навчальної бази «Синевир» НПУ імені М.П.Драгоманова Дербак Анатолій Юрійович.

Колочава фестиваль 2017

Студенти і викладачі факультету природничо-географічної освіти та екології провели з ними жваву бесіду стосовно перспектив розвитку Закарпатської області, Національного природного парку Синевир, розвитку села Колочава і науково-навчальної бази «Синевир» НПУ імені М.П.Драгоманова.

Студентів і викладачів пригостили смачною риплянкою і різними смаколиками, вони з задоволенням фотографувалися з господарями фестивалю.

Викладачі і студенти, що були присутні на фестивалі, висловлюють щиру вдячність господарям фестивалю, і особисто, директору Національного природного парку Синевир Дербаку Миколі Юрійовичу, голові Міжгірської державної адміністрації Худинцю Василю Івановичу, голові Колочавської сільради Кливцю Юрію Васильовичу, директору науково-навчальної бази «Синевир» НПУ імені М.П.Драгоманова Дербаку Анатолію Юрійовичу за запрошення на фестиваль, можливість посмакувати місцеві страви і спілкування.

Бажаємо господарям свята миру, добробуту і процвітання!

доценти кафедри екології Компанець Е.В., Шевченко В.Г., доцент кафедри географії Буличева Т. В., студенти груп 23еко, 13еко, 14гі. 

 

Своїми враженнями поділилися студенти, що були присутні на святі

 

 

 

В Україні безмежні простори:

Золоті степи і блакитні моря,

І річок  круті пороги,

Здається тут є безмежжя життя.

Тут навкруги все чарує красою:

Гори, луки дерева – зелена земля.

Все це – село Колочава,

Все це Україна моя.

Тут люди веселі й привітні,

Фестиваль, дзвінкий голосний.

Голова, Москаль, чудовий,

Гуде Закарпаття як джміль.

Я же закохалась в це місце,

У небо, у зорі ясні,

У річку Тереблю широку,

Й високі соснові ліси.

У гори, що наче казкові,

У тишу і спокій Землі.

У страви Карпат чудові…

Сьогодні і вже назавжди.

Я ніколи вже не забуду,

Ці два тижні на базі Карпат,

Й фестиваль – і ріплянка чудо,

Й Синевір і дорогу назад.

У серці моєму розквітне,

Любов до цієї землі.

І я знову вернуся сюди,

Бо Колочава – то рай на Землі.

    Бондаренко Ліда 23-еко

10.06.2017 нами було відвідане чарівний фестиваль ріплянки. Свято порадувало яскравими фарбами Українських народних вбрань та декораціями власне Закарпатського народного стилю. Веселощі проходили в атмосфері характерної цьому народу  посмішки та нескінченні запрошення гостинців – ці прикраси вирізнялися з-поміж інших. І пан Москаль перебуваючи у лоні довіреної йому Землі надзвичайно щиро вписався в всеохоплюючий дух народного ігрища. Радість, Любов і Процвітання, саме цими якостями можна описати кожен елемент свята гри флейти до останнього шматочка ріплянкина на святково вбраному столі. Подібні фестивалі для туристів – пастка, в котру варто втрапити. При першій же нагоді відвідаю щораз у майбутньому.

    Кустовський Євген 23-еко

На святі ріплянки наша група отримала багато позитивних емоцій та вражень. Ми побачили та оцінили розважально-культурну програму від файних колочавців. Велику “нотку” позитиву вніс Г.Г. Москаль, який будь-якими способами намагався розважити гостей свята. На згадку про це свято, ми зробили пам’ятне фото з Геннадієм Геннадієвичем та місцевою адміністрацією.

Також, на святі “Ріплянки”, ми мали змогу скуштувати різні смачні закарпатські страви, багато з яких були для нас новими та незвичними, проте вони нам сподобались.

До того ж, ми змогли познайомитись у музеї під відкритим небом з технікою минулих часів, а також з побутом, культурою та звичаями колочавців.

 Цей день додав різноманіття в наші звичайні будні.

Сіпникова Дарина, Семчук Богдан, Сахарова Анна, Черняк Олександра

14-гі (Бригада “Діти Колочави”) 

10 червня нами було відвідане фестиваль ріплянки на території музейного комплексу “Старе місто”. Фестиваль було відкрито губернатором Закарпатської області Геннадієм Геннадійовичем Москалем. К нашому приходу він якраз розпочав частувати усіх охочих нарізаними фруктами і промовляти жарти, а потім запросив усіх охочих спробувати традиційні закарпатські блюда і смаколики. На фестиваль майже усі відвідувачі і організатори були у традиційних вишиванках. А неперевершений ансамбль з піснею “Колочава моя” урочисто відкрив фестиваль, підтримуваний оплесками і підспівами слухачів. Нас, як студентів НПУ Драгоманова, як гостей пригощали на окремих столах. Мені особисто сподобались закарпатські сири і бринза. Було цікаво також паралельно з фестивалем, який йшов своїм ходом, особисто відвідати усі екскурсійні точки. Найцікавішими були для мене як для еколога – колекції  рослин і комах які поширені в Карпатах.                                                                                               Сидляренко Артем 23-еко

 

10.06. 2017 студенти НПУ ім. Драгоманова під час польової практики в селі Колочава відвідали історичне місце “Старе село”. Нам пощастило потрапити на зустріч до самого губернатора Закарпатської області. Там нас чекало ціле свято з піснями, танцями, гостинцями, конкурсами. Була можливість побувати біля колочавської приймальні Геннадія Москаля та поставити йому різні питання та поспілкуватися наживо. На святі нас пригощали різноманітними закарпатськими стравами. Більшість студентів вперше мали змогу скуштувати національну страву - ріплянку. Свято поринуло нас у неймовірний світ Закарпаття, його культуру, побут, традиції. Ми були вражені місцевими краєвидами та атмосферою свята. Після повернення, студенти були сповнені незабутніх вражень від розмаїття та колориту “села під відкритим небом”.

Кудрявцева Катерина 14-гі

 

10 та 11 червня у селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області відбувся традиційний щорічний фестиваль “Ріплянки”. Фестиваль могли відвідати усі бажаючі жителі Міжгірського району, туристи а також не пропустили цей захід студенти факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ ім. М.П. Драгоманова, які в цей час проходили польову практику в навчально-оздоровчому комплексі “Синевир”. Сам захід проходив на території музею під відкритим небом “Старе село” в селі Колочава. Особливим гостем цьогорічного фестивалю став губернатор Закарпатської області Москаль Геннадій Геннадійович, який продовжує турбуватись про НПП “Синевир”.

Під час фестивалю відбувались музичні конкурси, куштували ріплянку та просто насолоджувались часом. Усі бажаючі змогли покуштувати головну страву цього дня –ріплянку, а також випробувати себе у її приготуванні.

                                                                                 Баєвська Ірина, Баранова Наташа 14-гі

 

Загалом, практика в Закарпатті справила на мене незабутнє враження. Але найбільше мені сподобався фестиваль “ріплянки”, який проходив 10-11червня в селі Колочава, а саме в музеї під відкритим небом “Старе село”. Починаючи опис свята потрібно сказати, що йти туди прийшлось близько 4 кілометрів, але то було того варте. Спочатку мою уяву привернув дім в якому судячи з назви раніше жили прості люди цього села десь у 19 ст. Зайшовши туди ми побачили знаряддя праці, в одній кімнаті, і піч, і  колиску, і стіл.

Продовження екскурсії, було відкладене на пізніше, бо вся група рушила до місця проведення концерту. Там ми зустріли важливу людину цієї області – Геннадія Геннадійовича Москаля. Чоловік стояв в імпровізованій приймальні і звертався до колочавців привітаннями, все це було частиною святкування. Пізніше він пригощав людей місцевими стравами і проходив концерт. Відкриття концерту ознаменував гімном Колочави, який заспівав сам автор пісні.

Цікаві конкурси і бажаючі могли спробувати місцеві смаколики і різноманітні напої. Потім ми продовжили екскурсію по музею і розглядали різні експонати:автомобіль, вузькоколійка, старі хати.

День був насичений позитивними емоціями і після святкування ми повернулись на базу.                                                                                               Летуга Софія 14-гі

 

Я відвідала музей “Старе село” 10 червня де проходив фестиваль “Ріплянки”. Потрапила на відкриття “приймальні” Москаля Геннадія Геннадійовича. Мене пригостили традиційними стравами, а також я спробувала основну страву фестивалю – ріплянку. Все було дуже смачне – мені все сподобалось. Була концертна програма, з традиційними піснями. Дуже сподобалась пісня “Колочава моя”. Смачними були – сир, котлети, бутерброди, м’ясо та традиційний узвар. Оглядала домівки наших пращурів та бачила старезний потяг. А також на пам’ять сфотографувалась з самим паном Москалем.

                                                                                        Варварецька Світлана 23-еко

 

10.06.2017 у селі Колочава Закарпатської області відбувся фестиваль ріплянки на якому нам випала можливість побувати. Ми змогли поспілкуватись з губернатором Закарпатської області – Геннадієм Москалем. Нас пригостили справжніми закарпатськими стравами, які вразили своїм чудовим смаком і вишуканістю. На фестивалі відбувся концерт, що був насичений українським духом, культурою народу. Ми вперше відвідали подібний захід. Тут нас гостинно прийняли і залишили море чудових і позитивних вражень.

                                                                                                         Мохно Юлія 14-гі 

   

Розклад  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Хто на сайті?  

На сайті 77 гостей та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ